Strona główna Aktualności Piotr Więcek Mistrzem DMGP 2015!!!

Piotr Więcek Mistrzem DMGP 2015!!!

 

Płock, październik 2015 

Piotr Więcek Mistrzem DMGP 2015!

Piotr Więcek wygrał Finałową 10. rundę Drift Masters Grand Prix 2015 w Toruniu! Zwycięstwo przypieczętowało jego wygraną w całym sezonie. W klasyfikacji generalnej DM GP po 10 Rundach Piotr zgromadził najwyższą ilość punktów uzyskując tytuł Mistrza Drift Masters GP 2015. Wicemistrzem został Marcin Mospinek a III miejsce na podium zajął także nasz zawodnik: Dawid Karkosik. To był bardzo trudny driftingowy weekend, wiele emocji w 9 i 10 Rundzie, wciąż nie sprzyjająca zawodnikom i kibicom pogoda oraz rywalizacja jakiej oczekiwało całe driftingowe środowisko. Mamy podium Drift Masters GP!!! Plan został wykonany. Dziękujemy Panowie za walkę, pracę, emocje i wiele fajnych chwil.

Październikowy weekend driftingowy na MotoArenie odbył się po raz kolejny w historii Drift Masters na torze żużlowym. Sobotnia – 9 Runda, została połączona z finałową Rundą Ligii Drift Allstars, podkręcając rywalizację na najwyższym poziomie europejskim. Kierowcy z Irlandii, Niemiec, Finlandii, Łotwy czy Anglii agresywnie atakowali wąski i bardzo techniczny tor. Tu nie było miejsca na pomyłki. Kontakt z betonowymi bandami groził w najlepszym wypadku odpadaniem zderzaków a i poważne awarie eliminujące kierowców z zawodów także się zdarzały. Sobotnią europejską Rundę Drift Masters wygrał Jakub Przygoński z Orlen, który obronił honor Polaków w tej rozgrywce. Pokonał niepokonanego na torach Drift Allstars Irlandczyka Jamesa Deana. W tym sezonie DA Dean uległ właśnie Polakom – w Kownie pokonał go w Finale Lithuanian Extreme Drift Allstars nasz Piotr Więcek a w Toruniu – Przygonski. Dean na długo zapewne zapamięta sobie polską szkołę driftu.

Niedziela to już powrót do ligi Drift Masters i ostatnia w sezonie runda, która rozstrzygnąć miała kto zostanie Mistrzem DM GP 2015. Po 9 rundach walki o I miejsce w generalce wciąż nie było oczywiste kto wygra. III miejsce zapewnił sobie po całym sezonie ciężkiej pracy na torze Dawid Karkosik.

Kwalifikacje rozegrane w deszczu dały naszym dobre pozycje do startu. Piotr szedł  przez zawody jak burza, Dawid odpadł na etapie TOP 16 gdzie w pojedynku z Piotrem Borkowskim zahaczył o bandę. Więcek pokonał kolejno: Sebastiana Matuszewskiego, Krzyśka Romanowskiego (który poprzestawiał separatory), potem wyeliminował Bartka Stolarskiego by stanąć do finałowego przejazdu z Pawłem Borkowskim. Szansę na odwet na Borkowskim za wyeliminowanie z zawodów Karkosika, Więcek wykorzystał w pełni. Widowisko jakie zafundowali kibicom drifterzy było najwyższej klasy. Agresywne ataki, dojeżdżanie przeciwnika i pressing jaki kierowcy na sobie wywierali podobał się publiczności. Podobał się także sędziom, którzy wyżej ocenili cały przejazd, zaliczane zony i ataki w wykonaniu Piotra Więcka. Tym samym wygrał On 10 Rundę DM GP i przypieczętował swoje zwycięstwo w Klasyfikacji Generalnej sezonu. Jego największy konkurent: Marcin Mospinek, odpadł w TOP 8 po tym jak w II biegu z Przygońskim, odprostował. Zgodnie z regulaminem sędziowie oceniają to na 0 punktów, tak jak i dotknięcie bandy lub separatorów jeśli kontakt spowoduje ich przesunięcie lub uszkodzenie auta.  Tak oto po całym sezonie treningów, pracy i emocji Piotr Więcek stanął w strugach lejącego się szampana na najwyższym stopniu podium DM GP 2015. Był dumny szczęśliwy, wdzięczny całemu teamowi na czele z mechanikami, dla których jest to wspólny, wielki sukces.

Teraz zasłużony odpoczynek po wyczerpującym sezonie ale przed błogim lenistwem jeszcze jedno wielkie show. Pokazy driftingowe naszych kierowców na Verva Street Racing na Stadionie Narodwym połączone z brytyjskim show Clarkson, Hammond & May Live. Będzie światowo, intrygująco i szalenie. Zapraszamy w imieniu naszego zespołu na to piękne święto motoryzacji: 24 października 2015 r. Stadion Narodowy od godz. 20:00 (od 14:00 zwiedzanie Paddocku).

Do zobaczenia na torze...

 

 

 

 

 

 

 


SPONSOR TYTULARNY ZESPOŁU:
 

SPONSORZY:

 

ŹRÓDŁO:

BUDMAT® Dział Marketingu

ul. Otolińska 25

09-407 Płock

Fot.: Drfit Masters, Facebook, BUDMAT.

Inne aktualności
POZNAJCIE NOWEGO NISSANA X-TRAIL NOWY NISSAN ARIYA W BUDMAT AUTO!
Pokaż wszystkie aktualności

Salony Płock

 • Serwis Peugeot

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 74 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1800
 • Serwis Nissan

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 29 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700
 • Serwis Suzuki

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 49 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700

Mapa dojazdu

Salony Ciechanów

 • Serwis Nissan

  ul. Sońska 2 06-400 Ciechanów 23 674 81 50 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1600
 • Serwis Suzuki & Dział Części

  ul. Sońska 2 06-400 Ciechanów 23 647-81-51 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1600

Mapa dojazdu

NASI PARTNERZY