Strona główna Aktualności SUKCESY I WYZWANIA – 7. i 8. Rd Drift Masters w Poznaniu

SUKCESY I WYZWANIA – 7. i 8. Rd Drift Masters w Poznaniu

 

Płock, 07 września 2015 

Poznań – kolebka polskiego driftingu, w miniony weekend był gospodarzem 7. i 8. rundy DM GP. Zakończone właśnie zawody to ogromy sukces Zespołu BUDMAT Auto Drift Team. Piotr Więcek spektakularnie eliminując przeciwników w sobotniej rundzie nocnej osiągnął szczyt – I miejsce na podium. Objął tym samym tego dnia prowadzenie w Klasyfikacji Generalnej DM GP 2015. W niedzielę honory na podium pełnił Dawid Karkosik, który wygrał Finał B i zajął III miejsce.

Po wakacjach liga Drift Masters wróciła w pięknym stylu do Poznania. Czekaliśmy na ten moment całe wakacje. Drift w roli głównej, czyli: najpiękniejsze samochody, pełne trybuny kibiców i najlepsi kierowcy. Emocje gwarantowane. Drifterzy  z pasją atakowali trudny, bardzo techniczny tor, na którym zony i clipping pointy wytyczone przez sędziów w ciasnych nawrotkach i rondzie naprawdę stawiały poprzeczkę wysoko. Nie obyło się bez widowiskowego całowania betonowych ścian i urywania zderzaków ale za tym właśnie tęskniliśmy wszyscy.

W Poznaniu nie zabrakło naszych kierowców. Piotr Więcek oraz Dawid Karkosik cele mieli sprecyzowane jasno: zwyciężać. Są w czołówce Klasyfikacji Generalnej DM GP a więc sportowa presja wyniku mocno ich dyscyplinuje. Z takim samym nastawieniem na linii startu ustawia się Marcin Mospinek, który naprzemiennie z Piotrkiem Więckiem zmienia się na pozycji lidera generalki. W Poznaniu gościli także nasi koledzy z Niemiec, Czech a Holandię reprezentowali sędziowie. Najmłodsze pokolenie miało swojego człowieka w stawce 15-latka Adama Zalewskiego a cichym bohaterem poznańskich rozgrywek mimo swojej niepełnosprawności  był Bartek Ostałowski, który w kontrolowanym poślizgu swoje auto prowadzi stopami.

 

 

Organizatorom i kibicom tak spodobała się pierwsza w historii polskiego driftingu runda nocna w Płocku (w czerwcu tego roku), że postanowili ucieszyć takim widowiskiem także  inne miasta. Poznańskie zawody odbyły się pod Stadionem Inea, w centrum rozświetlonego miasta przy absolutnie pełnych trybunach.

Wśród 16 zakwalifikowanych do rundy 7 zawodników najwyżej oceniony został nasz Dawid Karkosik, który w trzech kwalifikacyjnych przejazdach wykręcił 86 pkt. (na 100 możliwych) oraz Piotrek Więcek z wynikiem 78 pkt. sklasyfikowany na pozycji III. Przez całą rundę spektakularnie oświetlony tor napędzał drifterów do ataku na przeciwnika. Nie było im łatwo ponieważ spadł deszcz i tor i tak już bardzo wymagający stał się jeszcze trudniejszy. kwalifikacje i treningi po suchym torze, zawody na nawierzchni mokrej – to jest wyzwanie dla zawodnika.

Na szczęście tor w miarę upływu zawodów przesychał dzięki czemu przejazdy mogły być coraz bardziej widowiskowe. Ze znaną wszystkim pasją i agresją na tor napadał Piotrek Więcek eliminując kolejno swoich rywali. Jeździł linią kwalifikacyjną, na którą sędziowie zwracali ogromną uwagę, zaliczał zony i clipy a jeśli szedł szerzej lub bardziej po wewnętrznej to dlatego, żeby idealnie odzwierciedlić linię przejazdu rywala. W TOP 8 wyeliminował Adasia Zalewskiego, następne uległ Mu Marcin Mospinek a w Finale nie dał Mu rady także Kuba Przygoński. Piotr wygrał, II na podium był Jakub Przygoński a trzeci Marcin Mospinek. Dawid Karkosik w wyniku awarii samochodu musiał zrezygnować z zawodów.

Apetyty na niedzielę były jak zwykle duże. Kwalifikacje ułożyły się idealnie po naszej myśli. Pierwszy wynik dla Piotrka Więcka (85 pkt.), przed Marcinem Mospinkiem (80 pkt.) i Dawidem Karkosikiem (76 pkt.), któremu bohaterowie parku maszyn – czyli nieocenieni mechanicy, naprawili auto do niedzielnych rywalizacji. Kwalifikacje poszły idealnie, treningi także zapowiadały widowisko na poziomie godnym najlepszego motoshow i niestety spadł deszcz, który ostudził wszystkich a rozgrywki na torze ułożył na poziomie loterii wysokiego ryzyka. Niestety nie dane nam było startować i oglądać przejazdy drifterów spokojnie. Tor nie przesychał ponieważ deszcz towarzyszył nam do samego końca. Piotr w pierwszym przejeździe TOP 16 musiał stoczyć podwójną walkę z Kornelem Prusem, ponieważ sędziowie nie mogąc jednoznacznie ocenić zawodników, po dwubiegu zarządzili dogrywkę. Piotr wszedł do TOP 8 i tu po trudnej walce głównie z pogodą i nawierzchnią toru odpadł wyeliminowany przez Krzyśka Romanowskiego, na którym odwet za kolegę wziął kilka przejazdów później Dawid Karkosik. Dawid w TOP 8 po dogrywce i zerowym błędzie Kajetana Rutyny pokonał rywala awansując do TOP 4. Tu w wyniku awarii auta nie mógł podjąć walki o finał w drugim biegu z Marcinem Mospinkiem. Odpadł tuż przed finałem z nadzieją na zwycięstwo w walce o III miejsce na podium. W finale B spotkał się właśnie z Krzyśkiem Romanowskim, który uznać musiał wyższość zawodnika BUDMATU. Zwycięzcą 8. Rundy został Marcin Mospinek pokonując w finale Jakuba Przygońskiego.

Jeśli tak jak my chcecie jeszcze raz zobaczyć jak nasi kierowcy walczą w 7. i 8. Rundzie pod Stadionem Lecha Poznań zapraszamy do oglądania relacji z tych zawodów na kanale nSport+HD:

 • 07 września nSport + HD – godz.: 17:00 – studio i relacja Runda 8
 • 07 września nSport + HD – godz.: 23:15 – studio i relacja Runda 7
 • 08 września nSport + HD – godz.: 08:00 – studio i relacja Runda 7
 • 08 września nSport + HD – godz.: 10:30 – studio i relacja Runda 8
 • 09 września nSport + HD – godz.: 15:30 – studio i relacja Runda 7
 • 09 września nSport + HD – godz.: 19:00 – studio i relacja Runda 8
 • 10 września nSport + HD – godz.: 20:00 – studio i relacja Runda 7
 • 10 września nSport + HD – godz.: 22:00 – studio i relacja Runda 8
 • 13 września nSport + HD – godz.: 12:00 – studio i relacja Runda 7
 • 13 września nSport + HD – godz.: 14:00 – studio i relacja Runda 8

 

Tym, którzy nie mogą doczekać się kto w sezonie 2015 wygra Grand Prix Drift Masters zapraszamy na finał w Toruniu. Rozstrzygające rundy odbędą się podczas driftingowego eventu na żużlowym torze Motoarena w Toruniu 17 i 18 października. Piotr Więcek oraz Dawid Karkosik powalczą wówczas o tytuły Drift Masters oraz Drift Allstars. Poniżej aktualna tabela wyników Klasyfikacji Generalnej DM GP 2015:

 

 

 

 


SPONSOR TYTULARNY ZESPOŁU:
 

SPONSORZY:

 

ŹRÓDŁO:

BUDMAT® Dział Marketingu

ul. Otolińska 25

09-407 Płock

Fot.: Drfit Masters, Facebook, BUDMAT.

Inne aktualności
POZNAJCIE NOWEGO NISSANA X-TRAIL NOWY NISSAN ARIYA W BUDMAT AUTO!
Pokaż wszystkie aktualności

Salony Płock

 • Serwis Peugeot

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 74 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1800
 • Serwis Nissan

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 29 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700
 • Serwis Suzuki

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 49 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700

Mapa dojazdu

Salony Ciechanów

 • Serwis Nissan

  ul. Sońska 2 06-400 Ciechanów 23 674 81 50 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1600
 • Serwis Suzuki & Dział Części

  ul. Sońska 2 06-400 Ciechanów 23 647-81-51 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1600

Mapa dojazdu

NASI PARTNERZY