Strona główna Aktualności PIOTR WIĘCEK WYGRYWA Extreme Drift Allstars w Kownie

PIOTR WIĘCEK WYGRYWA Extreme Drift Allstars w Kownie

 

 

 

 

Wielka wygrana Piotrka Więcka w zawodach, które na ulicach Kowna odbyły się w ramach Lithuanian Drift GP. Więcek pokonał w pięknym stylu swojego największego rywala – Irlandczyka, Jamesa Deane. Choć rywalizował z Deanem już nie raz, pokonał go w Kownie po raz pierwszy!  Deane - lider europejskiej ligii Drift Allstars, musiał wreszcie uznać wyższość Polaka!  Trzeci na podium stanął Nigel Colfer (Irlandia) a czwarty był Janis Eglite (Łotwa).

 

Litewska runda gromadzi rokrocznie tłumy kibiców. To jedyna runda Extreme Drift Allstars, która odbywa się na torze ulicznym. Między innymi dlatego cieszy się takim zainteresowaniem zarówno wśród kibiców jak i zawodników. Świadczyć może o tym choćby fakt, że pojawił się na niej kierowca z odległej Australii – Luke Fink. Luke zna drifterów z Europy i odważnie mierzy się z  nimi na europejskich torach. Jego dobry – trzeci wynik w kwalifikacjach w Kownie, świadczy o sporym talencie tego zawodnika. Pierwszy po rundzie kwalifikacyjnej był James Deane a drugi Piotr Więcek. W kwalifikacjach bardzo dobry czwarty wynik osiągnął także drugi nasz zawodnik – Dawid Karkosik. 

Niedziela w wykonaniu BUDMAT-u była ekscytująca. Karkosik w przejeździe z Borkowskim (jedyny poza naszymi kierowcami Polak w tej stawce) najpierw dotknął ściany a kilka chwil później w tym samym biegu po mistrzowsku zgubił oponę. Goła felga na asfalcie nie bardzo chciała kleić ale uzyskana przewaga Dawida pozwoliła Mu awansować dalej. Karkosik odpadł dopiero w pojedynku z Janisem Eglite, który od kilku dobrych lat, podobnie jak On, szlifuje umiejętności na zawodach Drift Allstars. Eglite ostatecznie dojechał aż pod samo podium ale miejsca na nim nie zajął. W finale B odjechał mu Nigel Colfer. Ten do finału B trafił dzięki Piotrkowi Więckowi, który pokonując w drodze do zwycięstwa wielu utalentowanych lokalnych kierowców, w półfinale wyeliminował właśnie Colfera.

Równie widowiskowo eliminował przeciwników James Deane, który aby zmierzyć się kolejny raz z Piotrkiem Więckiem, poświęcił Janisa Eglite. Finałowe biegi Więcek kontra Deane pełne dojeżdżania przeciwnika na milimetry, w kłębach dymu przy wiwatującej publiczności, były po prostu zjawiskowe. Wielu przed litewską rundą zadawało sobie pytanie: czy Więcek po ekstremalnej wygranej w Estonii wygra także na Litwie? Czy znów trafi na Deane? Jak widać, i trafił na Deane, i znów wygrał, i nawet na dekorację zwycięzców zajechał autem rywala!!! Zawodnicy w oczekiwaniu na ostateczną decyzję sędziów zamienili się autami i dla każdego z nich było to pewne wyzwanie, ponieważ kierownica u rywala jest dokładnie po drugiej stronie. Sędziowie po przejeździe finałowym faktycznie mieli dużo pracy. Biegi były zacięte a zawodnicy szli zderzak w zderzak. Więcek dojeżdżał Deane tak blisko, że komentatorzy nie mogli powstrzymać euforii. Deane również nie odpuszczał do końca, dlatego zanim sędziowie ogłosili, że mają już werdykt, upłynęło trochę czasu. Trudno się dziwić kiedy do walki stają tacy rywale. Co się będzie działo już za parę tygodni podczas rundy finałowej? Na pewno dziać się będzie wiele. Deane walczy przecież o zwycięstwo w generalce Drift Allstars a Piotr Więcek finałową rundę DA rozegra równocześnie z finałową rundą Drift Masters GP w Toruniu. A już za kilka dni w Poznaniu nasi zawodnicy pojadą w kolejnym cyklu rund Drift Masters. 05-06 września drifterzy zawitają do Poznania, aby dołożyć do klasyfikacji generalnej nowe punkty. A potem już tylko Toruń i La Grande Finale. Oj będzie się działo...


SPONSOR TYTULARNY ZESPOŁU:
 

SPONSORZY:

 

ŹRÓDŁO:

BUDMAT® Dział Marketingu

ul. Otolińska 25

09-407 Płock

Fot.: Drfit Masters, Facebook, BUDMAT.

Inne aktualności
POZNAJCIE NOWEGO NISSANA X-TRAIL NOWY NISSAN ARIYA W BUDMAT AUTO!
Pokaż wszystkie aktualności

Salony Płock

 • Serwis Peugeot

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 74 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1800
 • Serwis Nissan

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 29 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700
 • Serwis Suzuki

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 49 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700

Mapa dojazdu

Salony Ciechanów

 • Serwis Nissan

  ul. Sońska 2 06-400 Ciechanów 23 674 81 50 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1600
 • Serwis Suzuki & Dział Części

  ul. Sońska 2 06-400 Ciechanów 23 647-81-51 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1600

Mapa dojazdu

NASI PARTNERZY