Strona główna Aktualności Więcek ekstremalnie dobrze w IV Rundzie Extreme Drift Allstars na torze Laitse Rally Park w Estonii

Więcek ekstremalnie dobrze w IV Rundzie Extreme Drift Allstars na torze Laitse Rally Park w Estonii

 

 

 

Płock, 08 sierpnia 2015 roku

 

Podczas IV rundy Extreme Drift Allstars w Estonii na torze Laitse Rally Park w pobliżu Tallina, Piotr Więcek z BUDMAT Auto DRIFT Team był nie do zatrzymania. Dostarczył wszystkim widzom, kibicom i rywalom na torze niesamowitych sportowych wrażeń. Nie szczędził emocji już w piątek podczas kwalifikacji a podczas zawodów w sobotę szedł jak burza. Eliminując kolejno rywali dojechał do finału gdzie pokonał znakomicie dysponowanego w tym sezonie Łotysza – Janisa Eglite, z którym zderzak w zderzak ślizgał się już na niejednym torze, w niejednych zawodach. Bilans zwycięstw Piotrka rośnie. Zawody w Estonii zakończył na najwyższym miejscu na podium triumfując nad Eglite w zaciętym pojedynku. Sam Więcek w wywiadzie po zawodach przyznał, że było to Jego największe dotychczasowe zwycięstwo, a finałowe biegi były na naprawdę najwyższym poziomie.

 

Estońska runda Extreme Drift Allstars, przez wielu uważana za najtrudniejszą rundę ligi, zawsze gromadzi najlepszych kierowców i kibiców. Zawodnicy chcą odważnie zmierzyć się z trudnościami estońskiego toru, który faktycznie budzi respekt (bardzo techniczny, otoczony betonowymi ścianami, z trudnymi zakrętami i zmiennymi wysokościami). Kibice nie mogą więc narzekać na brak emocji. Tym razem było podobnie, a może nawet jeszcze bardziej bezwzględnie. Dlaczego? Ponieważ wszyscy kierowcy zaprogramowawszy się na ekstremalny pokaz kunsztownego driftu, dawali z siebie absolutnie wszystko. Niemałą w tym zasługę mieli także międzynarodowi sędziowie, którzy tak zaplanowali trasę zawodów, aby było trudno, szybko i bez miejsca nawet na najdrobniejszą pomyłkę. Wszystko to razem stworzyło najlepsze i najtrudniejsze w tym sezonie widowisko driftingowe pełne sportowej pasji.

Przez cały weekend Piotr Więcek był w doskonałej formie – zupełnie jak jego Nissan R34 Skyline. Podczas kwalifikacji Więcek miał fantastyczny pierwszy bieg. Dzięki temu przejazdowi mimo późniejszych kłopotów na torze zakwalifikował się do IV Rundy na wysokiej III pozycji. Podczas drugiego biegu jadąc jak zwykle z pasją, Więcek uszkodził auto, które  do zawodów musiało przejść ekstremalną regenerację pod osłoną nocy. Dlatego w sobotę wielu nie mogło uwierzyć, że ten samochód dzień wcześniej doznał poważnych uszkodzeń po zderzeniu z murem.

W TOP 32 sobotnich zawodów spotkali się najlepsi z najlepszych z całego świata. Wszyscy ciekawi byli przejazdów Australijczyka – Luka Fink, który w TOP 8 pokonał Nigela Colfera i odpadł w półfinale, pokonany przez Piotrka Więcka. W zawodach nie zawiedli Ci, na których od ubiegłego sezonu liczy cała publiczność. Swoje show dali i nasz Piotr Więcek, i Janis Eglite z Łotwy, i James Deane z Irlandii.  Dwaj ostatni trafili na siebie w półfinale, a do dalszej walki przeszedł Janis Eglite. W Finale B (o trzecie miejsce) zmierzyli się więc Irlandczyk (Deane) oraz Australijczyk (Fink). Bitwę wygrał James Deane.

Walka o najważniejsze miejsce na podium rozegrała się między wielokrotnie rywalizującymi ze sobą: Polakiem – Piotrkiem Więckiem oraz Łotyszem – Janisem Eglite. Tempo i agresja Eglite były godne podziwu ale Więcek także nie odpuszczał. Piotr jest zbyt dobrym zawodnikiem, aby wystraszyć się rywala i odpuścić. Nawet w najtrudniejszych przejazdach podejmuje walkę, atakuje, dojeżdża, jedzie linią przeciwnika dochodząc go blisko, szybko, agresywnie. Więcek jechał swoje i prowadząc bieg uzyskał na tyle wyraźny odstęp, że sędziowie ocenili jego zwycięstwo jako bezpieczne. To Jego pierwsza wygrana w sezonie 2015. Jak pojedzie kolejną rundę, która już za kilka tygodnie odbędzie się na Litwie w Kownie? Dowiemy się niebawem – już 29-30 sierpnia 2015 r. Zapraszamy.

Wyniki estońskiej Extreme Drift Allstars GP - Runda 4:

1.Pior Więcek - Polska - Budmat Auto Drift Team

2.Janis Eglite - Łotwa - Tri-Ace

3.James Deane - Irlandia - Falken Motorsports

 


SPONSOR TYTULARNY ZESPOŁU:
 

SPONSORZY:

 

ŹRÓDŁO:

BUDMAT® Dział Marketingu

ul. Otolińska 25

09-407 Płock

Fot.: Drfit Masters, Facebook, BUDMAT.

Inne aktualności
POZNAJCIE NOWEGO NISSANA X-TRAIL NOWY NISSAN ARIYA W BUDMAT AUTO!
Pokaż wszystkie aktualności

Salony Płock

 • Serwis Peugeot

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 74 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1800
 • Serwis Nissan

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 29 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700
 • Serwis Suzuki

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 49 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700

Mapa dojazdu

Salony Ciechanów

 • Serwis Nissan

  ul. Sońska 2 06-400 Ciechanów 23 674 81 50 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1600
 • Serwis Suzuki & Dział Części

  ul. Sońska 2 06-400 Ciechanów 23 647-81-51 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1600

Mapa dojazdu

NASI PARTNERZY