Strona główna Aktualności Extreme Drift Allstars - BUDMAT Auto Drift Team w Rydze w TOP 8

Extreme Drift Allstars - BUDMAT Auto Drift Team w Rydze w TOP 8

 

 

 

Płock, 03 sierpnia 2015 roku

 

Drifterzy z BUDMAT Auto DRIFT Team w sezonie 2015 skoncentrowani na startach w lidze Drift Masters tu odnoszą swoje największe sukcesy. Wciąż jeszcze jesteśmy pod wrażeniem płockiej rundy DM GP na stadionie Wisły Płock. Co ciekawe – być może asfaltowy tor zagości tu na stałe ponieważ do Budżetu Obywatelskiego Miasta Płocka wpłynął wniosek na zadysponowanie go właśnie na budowę toru asfaltowego. Takie wiadomości cieszą więc z tym większą radością nasi kierowcy wyjechali do Rygi, aby przed łotewską publicznością ponownie zaprezentować swoje umiejętności na Biķernieku Trase.

W lidze Extreme Drift Allstars kibice znają nas doskonale. Piotr Więcek zdobył tu w sezonie 2014 tytuł Wicemistrza a Dawid Karkosik był trzeci na podium.

W piątkowych kwalifikacjach dużo było emocji. W dwóch ocenianych przejazdach Piotr Więcek zdobył 86,5 pkt. (na 100) i zajął 6 pozycję. Dawid Karkosik pojechał na punktów 82,5. W kwalifikacjach sędziowie oceniają dwa przejazdy zawodnika. Nota z wyżej ocenionego przejazdu brana jest pod uwagę przy tworzeniu tabeli wyników. Kwalifikacje wygrał Łotysz – Janis Eglite osiągając punktów: 92,5.

 

Pierwszym z naszych zawodników jadącym w TOP 32 był Dawid Karkosik. Do rywalizacji stanął z nim Ingemars Jekkabsons z Łotwy, który już na początku dał zapowiedź emocji i widowiskowo wypadł z toru. Dawid kończył przejazd samotnie. W kolejnym biegu kierowcy nie dali kibicom odetchnąć i najpierw wyspinował Dawid, a niedługo potem uciekający Jekkabsons. Ostatecznie do TOP 16 awansował Karkosik.

Piotr Więcek w pierwszym biegu w TOP 32 spotkał się także z Łotyszem. Vents Pecaks goniąc Więcka pogubił się w kłębach dymu żółtego nissana. Piotr jechał piękną linią idealnie zaliczając zony a jego rywal zostawał daleko z tyłu. W  drugim z przejazdów Więcek trzymając się blisko rywala oraz dobrze kopiując linię jego jazdy znów był lepszy i awansował do TOP 16.

Tu ponownie trafił na gospodarza zawodów – także Łotysza – Raivisa Graudinsa. Piotr jak zwykle – ze znaną sobie sportową agresją na torze – jechał po awans do TOP 8. Dobra linia, z dużym zapasem odległości przed rywalem, któremu skutecznie uciekał a po zmianie skutecznie doganiał, dała awans do TOP 8. W TOP 8 czekał już na swój pojedynek Dawid Karkosik, który trafił na doskonale dysponowanego w tym sezonie nie tylko na torze przed własną publicznością – Janisa Eglite. Dawid tak mocno napadał na rywala podczas jazdy, że ostatecznie wypadł z toru i nie zakwalifikował się dalej.

Walka o TOP 4 również dla Piotra Więcka zakończyła się bez awansu. Kiedy stanął na linii startowej z Jamesem Deanem komentatorzy uznali, że to będzie wielka walka i bitwa godna finału. Nie pomylili się w ogóle. Każdy fragment rywalizacji obu zawodników pełen był pasji i determinacji. W pierwszym biegu Deane pojechał bardzo dobrze, Więcek miał drobną korektę w końcówce. Po zmianie – kiedy to Piotr prowadził bieg, konieczna była powtórka startu. Nie zdekoncentrowało to Piotra i w tej zmianie pojechał doskonale, pięknymi kątami, idealnie zaliczając zony. Sędziowie nie mogąc jednomyślnie ocenić obu biegów zawodników, zarządzili dogrywkę. Odprostowanie w końcówce spowodowało, że Piotr wypadł w dogrywce słabiej i pożegnał się z zawodami.

Latvian Drfit GP – 3rd Round Extreme Drift Allstars wygrał ostatecznie James Deane (Irlandai) przed Janisem Eglite (Łotwa), a stawkę na podium zamknął Polak – Bartosz Stolarski.

A już za kilka dni: 07-08 sierpnia kolejne driftingowe zmagania najlepszych kierowców tym razem w Estonii. W Tallinie odbędzie się IV runda Extreme Drift Allstars z udziałem naszych kierowców. Zapraszamy.

 

 

 

 

 


SPONSOR TYTULARNY ZESPOŁU:
 

SPONSORZY:

 

ŹRÓDŁO:

BUDMAT® Dział Marketingu

ul. Otolińska 25

09-407 Płock

Fot.: Drfit Masters, Facebook, BUDMAT.

Inne aktualności
POZNAJCIE NOWEGO NISSANA X-TRAIL NOWY NISSAN ARIYA W BUDMAT AUTO!
Pokaż wszystkie aktualności

Salony Płock

 • Serwis Peugeot

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 74 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1800
 • Serwis Nissan

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 29 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700
 • Serwis Suzuki

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 49 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700

Mapa dojazdu

Salony Ciechanów

 • Serwis Nissan

  ul. Sońska 2 06-400 Ciechanów 23 674 81 50 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1600
 • Serwis Suzuki & Dział Części

  ul. Sońska 2 06-400 Ciechanów 23 647-81-51 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1600

Mapa dojazdu

NASI PARTNERZY