Strona główna Aktualności Finał 5. i 6. Rundy Drift Masters Grand Prix 20-21 czerwca 2015 w Płocku

Finał 5. i 6. Rundy Drift Masters Grand Prix 20-21 czerwca 2015 w Płocku

 

 

 

 

 

Płock, 22 czerwca 2015 roku

Z udziałem zawodników BUDMAT Auto DRIFT Team, których dopingowały tysiące kibiców wśród których nie zabrakło pracowników i partnerów Firmy, odbyły się w Płocku 5 i 6 Runda DRIFT MASTERS Grand Prix.

 

W sobotę na pierwszych nocnych zawodach ligi triumfował Adam Zalewski. Tuż za nim swój wynik ustawił Piotr Więcek, który walczył zawzięcie atakując asfalt. Podium zamknął Bartek Stolarski a nocne show z pokazami światła i sztucznych ogni odbyło się przy niemal pełnym stadionie widzów...

co uczyniło całe widowisko absolutnie niepowtarzalnym wydarzeniem.  Nic zatem dziwnego, że apetyty na niedzielę (6 runda) były ogromne. Współpracować nie chciała tylko kapryśna pogoda, która strugami deszczu przeszkadzała drifterom w widowiskowym ślizganiu się po asfalcie.

Niedzielne biegi wygrał Grzegorz Hypki przed Dawidem Karkosikiem z BUDMAT-u oraz Marcinem Mospinkiem. To był absolutnie wyjątkowy driftingowy weekend. Cieszymy się, że odbyło się to w Płocku, także przed naszymi kibicami i z naszymi zawodnikami na podium.

 

 

Płock kolejny raz goszcząc drift udowodnił jakich atrakcji szukają mieszkańcy i kibice motorsportu w całym kraju. Pierwszy raz zawody rozegrano na stadionie piłkarskim - pierwszy raz właśnie w Płocku i to jeszcze w gwiazdorskiej obsadzie. Poza Mistrzami z Polski (Więcek, Karkosik, Trela czy Przygoński) byli mistrzowie z Francji, Niemiec a nawet dalekiej Japonii.

Sobotnie driftowanie na stadionie wzbogaciły atrakcje i wystawy Partnerów wydarzenia. Dzieci i dorośli bawili się w zaaranżowanym na tę okazję przez Firmę BUDMAT Auto miasteczku drogowym w skali mini. Chętni mogli sprawdzić swój refleks i umiejętności motorowe na symulatorach a kibice z artystyczną duszą mogli pomalować driftowozy na płótnach. Nasi Partnerzy z SPR Wisła Płock wraz z Klubowymi maskotkami przygotowali strefę dla tych, którzy chcieli sprawdzić swoją zręczność i skuteczność w trafianiu do bramki Wisły. Emocji nie zabrakło.

Na scenie, która stanęła obok toru wokalne atrakcje zapewnili Piękni i Młodzi oraz Iwan Komarenko. Potem główną rolę grali już tylko drifterzy. Rewelacyjnie doświetlony przez stadionowe lampy dym spod ślizgających się po asfalcie opon, samochody wystrojone przez kierowców w specjalne światła na płocką noc driftingową no i ta najważniejsza sportowa rywalizacja zderzak w zderzak przy pełnej zachwytu aprobacie kibiców, którzy wypełnili cały stadion – NIC DODAĆ NIC UJĄĆ.

Nocne zawody w ramach piątej rundy DM GP wygrał Adam Zalewski. Tuż za nim uplasował się Piotr Więcek, który także w kwalifikacjach tego dnia do TOP 16 był drugi. Ostatni na podium stanął Bartosz Stolarski, który wygrał rywalizację o Puchar Prezydenta Miasta Płocka na najlepiej oświetlony samochód nocnej rundy w Płocku.

VI runda (w niedzielę) była jeszcze trudniejsza. Pogoda niechętna do współpracy co i rusz przeszkadzała drifterom zalewając tor strugami deszczu. Tor na przemian mokry i suchy stał się jeszcze większym wyzwaniem. Rankiem niebezpiecznie było także w aucie Piotra Więcka, którego auto zaczęło płonąć. Kibice wstrzymali oddech. Na szczęście sytuacja została opanowana i Piotr stanął do walki w Top 16 ale musiał skorzystać z drugiego auta. Równie pechowy dzień miał Jakub Przygoński. On także uszkodził auto i niestety musiał wycofać się z zawodów.

Dawid Karkosik (czwarty w kwalifikacjach) w niedzielę po wyeliminowaniu sobotniej awarii samochodu mógł wreszcie dać z siebie wszystko i swoją różową landryną dojechał do finału. Tu uległ dopiero Grzegorzowi Hypkiemu, który wygrał w tym sezonie po raz pierwszy. Trzeci na podium stanął Marcin Mospinek. Poranna awaria i pożar w samochodzie Piotrka i konieczność zmiany auta nie mogły nie wpłynąć na jego jazdę. Więcek odpadł w Top 8. Na szczęście nasz Dawid Karkosik wypełnił zadanie: BUDMAT stanął na podium także w niedzielę więc szampan znów polał się na nasz zespół.

To był najlepszy driftingowy weekend tego sezonu. Rywalizacja na torze i dojeżdżanie przeciwnika na centymetry. Efektowne przejazdy okupione przez niektórych nawet pożarem i oczywiście wspaniała publiczność, która w sobotę wypełniła stadion po brzegi a w niedzielę mimo chłodu i deszczu wiernie dopingowała drifterów – oto kwintesencja driftingu. Dlatego tak kochamy ten sport.

Dziękujemy zawodnikom za wspaniałe emocje, mechanikom za piękna walkę w warsztacie i naszym gościom oraz kibicom za sportowy doping i zabawę. Wiemy, że tu wrócimy więc... do zobaczenia!

  

 

Partnerami wydarzenia byli:

Miasto Płock, EPOS, BUDMAT Lider Jakości, Jubiler Karkosik, Federal, Zestinno, Szkoła drifting.pl, SPR Wisła Płock, POKiS, City&Spa.

 

Patroni Medialni:

NC+, nSport+ HD, Radio ESKA, Super Express, WRC Magazyn Rajdowy, WP.PL

 

 

 

 


SPONSOR TYTULARNY ZESPOŁU:
 

SPONSORZY:

MIASTO PARTNERSKIE:

 

ŹRÓDŁO:

BUDMAT® Dział Marketingu

ul. Otolińska 25

09-407 Płock

Fot.: Drfit Masters, Facebook, BUDMAT.

Inne aktualności
POZNAJCIE NOWEGO NISSANA X-TRAIL NOWY NISSAN ARIYA W BUDMAT AUTO!
Pokaż wszystkie aktualności

Salony Płock

 • Serwis Peugeot

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 74 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1800
 • Serwis Nissan

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 29 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700
 • Serwis Suzuki

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 49 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700

Mapa dojazdu

Salony Ciechanów

 • Serwis Nissan

  ul. Sońska 2 06-400 Ciechanów 23 674 81 50 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1600
 • Serwis Suzuki & Dział Części

  ul. Sońska 2 06-400 Ciechanów 23 647-81-51 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1600

Mapa dojazdu

NASI PARTNERZY