Strona główna Aktualności PIOTR WIĘCEK ZNÓW NA PODIUM!!!

PIOTR WIĘCEK ZNÓW NA PODIUM!!!

Piotr Więcek znów na podium!!!

Drift Masters Grand Prix w Gdańsku szczęśliwe dla kierowców z BUDMAT Auto DRIFT Team

Piotr Więcek znów na podium. Tym razem pokonał wszystkich rywali nad morzem – w Gdańsku, gdzie swoją pierwszą rundę zorganizowała liga DRIFT MASTERS GRAND PRIX. Przed gdańską PGE Areną kierowcy driftingowi zmagali się na trudnym, technicznym torze. Trzeba się było wykazać ogromnym opanowaniem i doświadczeniem, aby pod bacznym okiem międzynarodowych sędziów pokonać trasę bezbłędnie i na tyle efektownie, aby zasłużyć na wysokie noty. Piotr Więcek nie miał z tym żadnych problemów. Po kwalifikacjach był drugi a w finale zawodów nie miał sobie równych. Zwycięstwo Piotra to jego kolejny triumf w tym sezonie.

21 czerwca w Gdańsku odbyła się pierwsza runda zawodów driftingowych organizowanych przez nową w naszym kraju profesjonalną ligę driftingową: Drift Masters Grand Prix (DM.GP). Przed gdańską PGE Areną, Organizatorzy zgromadzili najlepszych drifterów z Polski i zza granicy. Emocjonujące przejazdy w widowiskowych pojedynkach zderzak w zderzak zaprezentowali najlepsi w tej dyscyplinie kierowcy. Zespół BUDMAT Auto DRIFT Team stawił się w komplecie i już pierwszego dnia po kwalifikacjach było wiadomo, że kierowcy z BUDMATu przyjechali nad morze złowić wszystko. W pierwszej piątce zakwalifikowanych do TOP 16 zawodników znalazła się cała nasza czwórka kierowców: (kolejno wg zajętych miejsc) Artek Opiela, Piotr Więcek, Maciej Bochenek oraz Dawid Karkosik. Nic więc dziwnego, że w finałowym rozgrywkach w niedzielę 22 czerwca apetyty drifterów z BUDMAT Auto DRIFT Team były ogromne. Piotr Więcek w Finale po raz kolejny w tym sezonie spotkał się z ubiegłorocznym Mistrzem Polski - Bartkiem Stolarskim. Stolarski wcześniej wyeliminował teamowego kolegę Piotra - Dawida Karkosika, ale na Piotra nie miał już siły. Piotr po skutecznej, zrównoważonej, pewnej i nadal super widowiskowej jeździe w Finale pokonał wysoko swojego przeciwnika.

 

W sezonie 2014 - pięknie rozpoczętym w kwietniu w Poznaniu, Piotr zgarnia wszystko. Pierwszy w I Rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski w Poznaniu, pierwszy w Drift Allstars w Londynie teraz znów stanął na podium i to ponowni na najwyższym jego miejscu. Piotr od początku sezonu idzie przez kolejne rundy i rywalizacje jak burza. Takiej formy życzymy Mu na resztę sezonu przekonani, że jeżdżąc z taką pasją i oddaniem sukcesy naszego zawodnika są zasłużone, wypracowana i wierzymy, że będą jeszcze większe.

Nadmorskie zawody driftingowe rozgrywane w ramach "Gdańsk Moto Show" były pierwszą z trzech rund, które w tym roku przygotowuje Drift Masters Grand Prix. W ramach cyklu DM.GP, na dwa kolejne starty zawodnicy i kibice zaproszeni zostaną odpowiednio: do Torunia (19-20.07) i na górską trasę w Karpaczu (12-13.09). Wierzymy, że i tu zawodnicy BUDMAT Auto Drift Team nie zawiodą a nasz faworyt - Piotr Więcek, znów zatriumfuje na samym szczycie podium.

BUDMAT® Dział Marketingu

ul. Otolińska 25, 09-407 Płock

Fot. BUDMAT, www.gdansk.pl Agnieszka Weissgerber PGE ARENA, galeria.trojmiasto.pl, Filmopasja

Inne aktualności
POZNAJCIE NOWEGO NISSANA X-TRAIL NOWY NISSAN ARIYA W BUDMAT AUTO!
Pokaż wszystkie aktualności

Salony Płock

 • Serwis Peugeot

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 74 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1800
 • Serwis Nissan

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 29 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700
 • Serwis Suzuki

  ul. Bielska 67 09-400 Płock 24 267 47 49 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1700

Mapa dojazdu

Salony Ciechanów

 • Serwis Nissan

  ul. Sońska 2 06-400 Ciechanów 23 674 81 50 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1600
 • Serwis Suzuki & Dział Części

  ul. Sońska 2 06-400 Ciechanów 23 647-81-51 godziny otwarcia: pon-pt: 800-1600

Mapa dojazdu

NASI PARTNERZY